Gra planszowa

Zapraszamy do przeżycia emocjonujących przygód podczas wspólnej rodzinnej rozgrywki na planszach gier „RYBOWISKO. Co połknie haczyk?” oraz „RYBACY i FLISACY”. Wypraw się tratwą po cenne towary, wypłyń na głębię, złów jak najwięcej ryb, pochwal się najbardziej unikatowymi okazami. Zwiększysz szansę zwycięstwa posiadając wiedzę o historii naszego regionu, o akwakulturze, o Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim.

Nasza gra zawiera dwie plansze, co pozwala na konkurowanie w dwóch różnych rozgrywkach. Pierwsza - „RYBACY i FLISACY” - nawiązuje do czasu sprzed utworzenia Jeziora Zegrzyńskiego. Ukazuje nasz region w okresie przedwojennym. Po Narwi pływało wtedy wiele flisackich tratw i rybackich łodzi. Uczestnicy naszej gry planszowej wcielają się w rolę flisaków i rybaków. Zadaniem pierwszym jest przetransportowanie cennych towarów. Drugie wyzwanie polega na złowieniu jak największej liczby ryb. To samo zadanie czeka uczestników rozgrywki „RYBOWISKO. Co połknie haczyk?”, jednak połów odbywa się już po utworzeniu Jeziora Zegrzyńskiego, na jego wodach. Tutaj dodatkowym utrudnieniem są często niesprzyjające wiatry. Uczestnik otrzymuje dodatkowe punkty za złowienie ryb unikatowych.

Zapraszamy do wykorzystania naszej gry w edukacji młodych pokoleń. Również dorośli zapewne będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę.

Poniżej znajdują się materiały do pobrania - plansze i instrukcje gier "Rybacy i Flisacy" i "Rybowisko. Co połknie haczyk?", karty z pytaniami i odpowiedziami do gry "Rybacy i Flisacy" oraz plansze z materiałami informacyjnymi o Jeziorze, żyjącym w nim gatunkach ryb i tradycjami rybackimi do wyświetlania jako prezentacja.

pdf
Jak powstalo Jezioro [5.11 MB, pdf]
pdf
Gatunki ryb w Jeziorze [72.14 MB, pdf]
pdf
Tradycje rybackie [2.1 MB, pdf]
pdf
Odpowiedzi na pytania z kart [213.81 KB, pdf]
pdf
Instrukcje do gier [4.5 MB, pdf]